Winter Classic sa snehom aj tučniakov. Crosby žasl, Voráček litoval šancí

Kuko
Winter Classic sa snehom aj tučniakov. Crosby žasl, Voráček litoval šancí

Zámorská NHL ukázala svetu ďalší hokejový sviatok. Winter Classic mezi Pittsburghem a Philadelphií (4:2) nabídlo parádní podívanou, kterou na fotbalovém stadionu Pittsburgh Steelers z NFL sledovalo 67 318 diváků. Tí sa dočkali radu šancí, tvrdých súbojov i sneženie. Ti se dočkali řady šancí, tvrdých soubojů i sněžení. Obaja rivali si stretnutie užili, ale stále sa hralo o dôležité body a aj vďaka nim boli šťastnejší Tučniaci. Oba rivalové si utkání užili, ale stále se hrálo o důležité body a i díky nim byli šťastnější Tučňáci. Na oslave hokeja potom samozrejme nemohli chýbať ani živiť tučniaky, ktorí zožali veľký ohlas.

Toto NHL proste vie.Na oslavě hokeje pak samozřejmě nemohli chybět ani živít tučňáci, kteří sklidili velký ohlas.

Tohle NHL prostě umí.”,null,null,0]],null,”csHeinz Field v Pittsburghu bola svedkom ďalšieho dielu Winter Classic, v ktorom na seba narazili dva dlhoroční rivali a rozhodne si nedali nič lacno.

Aktívnejším tímom boli Flyers s tromi Čechy v zostave, ale aj napriek výborný výkon a gól Jakuba Voráčka nakonec odjeli z Pittsburghu bez jediného bodu. “Mali sme veľa šancí, ale to už je história. „Měli jsme hodně šancí, ale to už je historie. Môžete hrať dobre, ako chcete, ale keď nevyhráte, nikoho to nezaujíma, “povedal pre nhl.com sklamaný Voráček.

Český útočník sa stal treťou hviezdou zápasu a spoločne so svojimi spoluhráčmi vyslal na bránku celkom 36 striel, Můžete hrát dobře, jak chcete, ale když nevyhrajete, nikoho to nezajímá,“ řekl pro nhl.com zklamaný Voráček.

Český útočník se stal třetí hvězdou utkání a společně se svými spoluhráči vyslal na branku celkem 36 střel, ale za chrbtom Matta Murrayho skončili iba dve.

Pittsburghu naopak stačilo na štyri góly iba 25 striel.ale za zády Matta Murrayho skončily pouze dvě.

Pittsburghu naopak stačilo na čtyři góly pouze 25 střel.”,null,null,0]],null,”csPrvým úspešným strelcom zápasu bol Sidney Crosby, ktorý v prvej tretine prekonal Michala Neuvirtha.

“Oba tímy bojovali tvrdo, hralo sa na obe strany. Bylo důležité, že jsme vždycky na jejich góly dokázali zareagovat,“ těšilo domácího kapitána, který si hokejový svátek na domácí půdě náležitě užil. A inak tomu nebolo ani v prípade živých tučniakov, ktorí sa preháňali na ľadovej ploche vedľa hracej plochy.

“Nie každý má to šťastie, že si taký zápas zahrá. A jinak tomu nebylo ani v případě živých tučňáků, kteří se proháněli na ledové ploše vedle hrací plochy.

„Ne každý má to štěstí, že si takový zápas zahraje. Naviac ešte doma, pred kamarátmi a rodinou. Navíc ještě doma, před kamarády a rodinou. Bol to veľký zážitok a výhra tomu dodáva ešte lepší pocit, “usmieval sa Crosby.

Aj on sa musel potýkať s nástrahami počasia. Byl to velký zážitek a výhra tomu dodává ještě lepší pocit,“ usmíval se Crosby.

I on se musel potýkat s nástrahami počasí. Počas stretnutia fúkal silný vietor a v tretej tretine dokonca začalo aj snežiť.Během utkání foukal silný vítr a ve třetí třetině dokonce začalo i sněžit.”,null,null,0]],null,”csRozhodca tak zvolili bežný postup a v polovici tretiny si oba tímy vymenili strany.

CELÝ zostrih: Pittsburgh – Philadelphia 4: 2

Kto by však čakal, že počasie oba tímy otrávi, bol by na omylu. “Bolo to parádne, takéto akcie sú unikátne,” uznal nadšený tréner domácich Mike Sullivan a pokračoval: “Každý zápas pod holým nebom je iný vzhľadom ku štadiónu, počasie a atmosfére. „Bylo to parádní, takové akce jsou unikátní,“ uznal nadšený trenér domácích Mike Sullivan a pokračoval: „Každý zápas pod širým nebem je jiný vzhledem ke stadionu, počasí a atmosféře. Je to elektrizujúce. Je to elektrizující. Vrátili sme sa do detstva, kedy sme korčuľovali na rybníku. ”

Aj napriek ťažšie podmienky panovala ideálna teplota, vďaka ktorej zostal ľad kvalitné.Vrátili jsme se do dětství, kdy jsme bruslili na rybníku.“

I přes těžší podmínky panovala ideální teplota, díky které zůstal led kvalitní.”,null,null,0]],null,”csFanúšikovia aj hráči si tak mohli užiť netradičný zážitok, o ktorého osude rozhodla trefa Matta Cullena z úvodu tretej tretiny.

“Keď som dal gól, pozrel som sa na tribúny a vidieť toľko fanúšikov Pittsburghu, to bolo nádherné! S padajícími vločkami a světly to vykreslilo hezký obrázek,“ rozplýval se pro nhl.com 40letý veterán, který byl nejstarším aktérem zápasu.

Domácí: 11:18. Crosby, 26:44. Crosby, 26:44. Bonino, 41:50. Bonino, 41:50. Cullen, 54:06. Cullen, 54:06. Ruhwedel

Hostia: 31:14. Ruhwedel

Hosté: 31:14. Voráček, 46:38. Voráček, 46:38. Gostisbehere

Zostavy

Domáci: M. Gostisbehere

Sestavy

Domácí: M. Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, Cole, J. Schultz, C. Gaunce, Ruhwedel – Hagelin, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Guentzel, Bonino Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, Cole, J. Schultz, C. Gaunce, Ruhwedel – Hagelin, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Guentzel, Bonino , S., S.”,null,null,0]],null,”csWilson – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

Hostia: Neuvirth (S. Mason) – Gostisbehere, Streit (A), MacDonald, Provorov, Manning, Gudas – Simmonds (A) , Giroux (C), B. Schenn – Voráček, Couturier, Weise – Read, Cousins, Raffl – Weal, Bellemare, VandeVelde.

 

Next Post

Volejbalisti Brna môžu do baráže, ich súper hrozí súdom

Nastúpiť proti Benátkam nad Jizerou – poslednému celku extraligy – môžu Brňany vďaka tomu, že volejbalový zväz uznal ich argumentáciu, že extraligový a prvoligový tím z Brna nemajú majetkovo ani funkcionárskej nič spoločné. “Odovzdali sme Brnom dodané podklady naší legislativní komisi, která po posouzení materiálů ověřila, že extraligové Brno a […]
Volejbalisti Brna môžu do baráže, ich súper hrozí súdom