Akoby sledoval film. Ale veľa zlý … Spoluhráč slovenskej hviezdy sa realite zdráha uveriť

Kuko
Akoby sledoval film. Ale veľa zlý … Spoluhráč slovenskej hviezdy sa realite zdráha uveriť

Keď pred rokom preberal Norris Trophy pre najlepšieho obrancu sezóny NHL, pripadal si ako v krásnom filme. Teraz šestatřicetiletému kapitánovi hokejistov Calgary Markovi Giordano príde, že je vo filme znova. Tentokrát ale kvôli pandémiu koronavírusy v veľa zlom …

“Nepripadá vám to, že sme v nejakom filme? Chodíte po ulici a ľudia majú na tvárach rúška. Na každom metri na vás číhajú nejaké obmedzenia a opatrenia. Musíte chodiť za sebou v dvojmetrových odstupoch. Ak mám byť úprimný, je to pre mňa niečo fantastického a stále tomu nedokážem uveriť, “cituje web Calgary Sun kanadského zadáka, ktorý v NHL debutoval v roku 2006 a od tej doby v nej odohral takmer 900 zápasov.

“Naozaj mám pocit, akoby som sledoval nejaký film. Nechce sa mi veriť, že je to realita, “krúti hlavou vicemajster sveta z roku 2008 a klubový spoluhráč českého brankára Davida Ritticha.

Kluby v NHL vstúpili do tzv. Druhej fázy, kedy je hráčom v obmedzených podmienkach umožnené trénovať aj na ľade. Na ňom ich ale môže byť maximálne šesť naraz a bez prítomnosti trénerov či ďalších členov realizačného tímu.

Hokejistami Flames prvý tréning ešte len čaká, návrat k hokeju to bude postupný. Vedenie ligy nepočíta s tým, že by tréningové kempy odštartovali skôr ako 10. júla.

“Celé je to pre mňa dosť divné. V podstate necítim žiadne vzrušenie z návratu. Keď inokedy po letnej prestávke prvýkrát prídete do tréningového kempu, lomcujú vami emócie a tešíte sa. Teraz sa však teším hlavne na zlepšenie situácie. Chcem, aby sme už mali tú nočnú moru za sebou, “želá si Giordano.

“Dobre viem, že je teraz pred nami mnoho lekárskych testov a podobných vecí. Teším sa, že keď to všetko prekonáme, príde na rad naše každodenné rutina. To už bude fajn, “uzatvára rodák z Toronta.

Next Post

Podľa Bürkiho chýba Dortmunde k vrcholu víťazná mentalita Bayernu

Podľa brankára Romana Bürkiho musia hráči Dortmunde v porovnaní s majstrovským Bayernom Mníchov stále pracovať na víťaznej mentalite. Borussia zakončila ročník v sobotňajšom 34. kole nemeckej ligy vysokú domácu porážkou 0: 4 s Hoffenheimom, o čo sa štyrmi gólmi postaral Andrej Kramarić. Vestfálsky celok obsadil druhé miesto s třináctibodovou stratou […]
Podľa Bürkiho chýba Dortmunde k vrcholu víťazná mentalita Bayernu