Vo Švajčiarsku zbieral ocenenia, Chicago mu chce dať šancu. Chytne ji Kubalík?

Kuko
Vo Švajčiarsku zbieral ocenenia, Chicago mu chce dať šancu. Chytne ji Kubalík?

Prvý český hokejista, ktorý ovládol bodovanie švajčiarskej ligy, by v budúcej sezóne mohol Ambri-Piotta vymeniť za zámoria.

Práva na Kubalík pred pár týždňami získalo Chicago. A generální manažer klubu Stan Bowman potvrdil, že s ním pro příští sezonu počítá. “Očakávame, že budúci rok bude v našom tíme. „Očekáváme, že příští rok bude v našem týmu. Podpíšeme ho, “povedal Bowman pre The Athletic. Podepíšeme ho,“ řekl Bowman pro The Athletic.

“Ak ho vymenili, nejaké úmysly s ním určite majú,” prikývne aj Robert Reichel, dlhoročný hráč NHL a v súčasnosti jeden z trénerov národného tímu.

„Pokud ho vyměnili, nějaké úmysly s ním určitě mají,“ přikývne i Robert Reichel, dlouholetý hráč NHL a v současnosti jeden z trenérů národního týmu.

“Radšej o tom nechcem vedieť, človeku to len motá hlavu,” povie sám Kubalík.

„Raději o tom nechci vědět, člověku to jen motá hlavu,“ poví sám Kubalík. “Teraz sa sústredím, aby som hral čo najlepšie.”

V stredu, osem dní po konci vo štvrťfinále play off, znovu obul korčule.„Teď se soustředím, abych hrál co nejlépe.“

Ve středu, osm dní po konci ve čtvrtfinále play off, znovu nazul brusle. Obliekol si modrý tréningový dres s výraznou levou hlavou a v pražskom Edene sa pripojil k prvej várke reprezentantov, ktorá sa od pondelka chystá na májový šampionát na slovenskom.

Kouč Miloš Říha – stejně jako jeho pobočník Reichel – pronesl, že účast v Bratislavě si mohou vybojovat všichni hráči z kempu. Rozhodne forma, výkony v príprave, zdravie i počty posíl z NHL. Rozhodne forma, výkony v přípravě, zdraví i počty posil z NHL. Ak nenastane niečo nepredvídateľného, ​​Kubalíková meno by v záverečnej nominácii nemalo schádzať.

O reprezentačných útočníkoch z Európy môžete vymyslieť hocijaká pozitíva – majú cit pre hru, skúsenosti, bojovnosť, šikovnosť.Pokud nenastane něco nepředvídatelného, Kubalíkovo jméno by v závěrečné nominaci nemělo scházet.

O reprezentačních útočnících z Evropy můžete vymyslet ledajaká pozitiva – mají cit pro hru, zkušenosti, bojovnost, šikovnost. Lenže rýdzeho strelca (snáď až na tridsiatnika Gulaša) medzi nimi nenájdete.

Kubalík ním je.

V 23 rokoch má navyše dravosť a veľký potenciál, ktorý už naplno ukázal aj za hranicami. Trenéři a kapitáni ze švýcarské ligy ho zvolili nejužitečnějším hráčem základní části. Podobná ocenenie v rešpektovaných zahraničných súťažiach českí vyslancami posledné roky nezbierajú.

Pod Riho v reprezentácii odohral šesť Macu, pripísal si šesť gólov. Podobná ocenění v respektovaných zahraničních soutěžích čeští vyslanci poslední roky nesbírají.

Pod Říhou v reprezentaci odehrál šest mačů, připsal si šest tref. Góly sa od neho čakajú ďalej. Góly se od něj čekají dál. “Snažím si to nepripúšťať,” prehodí Kubalík. „Snažím si to nepřipouštět,“ prohodí Kubalík. “Už som to zažil v Plzni, keď sa mi začalo dariť, ale nevedel som s tým pracovať.„Už jsem to zažil v Plzni , kdy se mi začalo dařit, ale neuměl jsem s tím pracovat. Sám som od seba očakával, že musím, ale bolo to len horšie. “

Pribúdajúce duely alebo rozpravy so starším bratom Tomášom mu pomohli. „Je vyzrálejší, udělal velký pokrok,“ chválí ho i Reichel.

Kubalík aj ďalšie potenciálne reprezentantmi sledoval pri zápasoch na inšpekčnej ceste po Švajčiarsku.

Kubalíka i další potenciální reprezentanty sledoval při zápasech na inspekční cestě po Švýcarsku. “V lige sa veľa korčúľ, dohrávajú sa súboje, nebýva veľa šancí a góly padajú hlavne z presiloviek,” líči pozorovateľ Reichel. „V lize se hodně bruslí, dohrávají se souboje, nebývá moc šancí a góly padají hlavně z přesilovek,“ líčí pozorovatel Reichel. “NHL je stále úplne iný šport.”

Na druhú stranu presadiť sa vo Švajčiarsku má v zámorí zvuk, s čím súhlasí aj Kubalík: “Veľa sa to zdvihlo, keď v Zürichu hral Auston Matthews.„NHL je pořád úplně jiný sport.“

Na druhou stranu prosadit se ve Švýcarsku má v zámoří zvuk, s čímž souhlasí i Kubalík: „Hodně se to zvedlo, když v Curychu hrál Auston Matthews. Aj pri výlukách veľa hráčov z NHL hrá vo Švajčiarsku. “

Aby český Suter uspel aj za morom, pokúšal sa zlepšovať aj v hre vo vlastnom pásme.Hoci zbieral body na kvantá, v kolónke +/- mu blikali záporné hodnoty. „Učil jsem se, jak v obranném pásmu lépe vykrýt prostor, jak pracovat s holí a jak se chovat v předbrankovém prostoru,“ líčí Kubalík. “Nech budem kdekoľvek, nemusím tam hrať prvú presilovku a budem musieť pomôcť niečím iným.”

Kouč Cereda ho v závere sezóny dokonca posielal na ľad pri dvojnásobných oslabeniach. „Ať budu kdekoliv, nemusím tam hrát první přesilovku a budu muset pomoct něčím jiným.“

Kouč Cereda ho v závěru sezony dokonce posílal na led při dvojnásobných oslabeních. Že by Kubalík univerzálnosť pomohla ako nováčikovi v zámorí?

“Podľa mňa je to stále hráč pre prvé dve lajny a na presilovku,” tvrdí Reichel. Že by Kubalíkovi univerzálnost pomohla jako nováčkovi v zámoří?

„Podle mě je to pořád hráč pro první dvě lajny a na přesilovku,“ tvrdí Reichel. “Šancu na NHL má, ale potrebuje sa dostať do klubu, kde bude mať miesto, aby dával góly, musí mať aj šťastie na trénera,” dopĺňa. „Šanci na NHL má, ale potřebuje se dostat do klubu, kde bude mít místo, aby dával góly, musí mít i štěstí na trenéra,“ doplňuje.

Slávny klub z Chicaga za posledných deväť rokov slávil tri Stanley Cupy, lenže aj na Blackhawks doľahla bieda.

Slavný klub z Chicaga za posledních devět let slavil tři Stanley Cupy, jenže i na Blackhawks dolehla bída. Tento rok si nezahrajú play off, v sezóne vymenili generálneho manažéra. Omlazují sestavu, v níž se uchytil český rodák s německým pasem Dominik Kahun.

Že by sa počet Dominika z Čiech v Chicagu zdvojnásobil?

Že by se počet Dominiků z Čech v Chicagu zdvojnásobil? “Uvidíme, čo – a či vôbec niečo – sa bude diať v lete,” povie Kubalík. „Uvidíme, co – a jestli vůbec něco – se bude dít v létě,“ poví Kubalík. “A keď nie, ďalej mi beží zmluva v Ambri,” dodá pokojne.

Pri zmienke, že Chicago začne sezónu októbrovým Mace proti Philadelphii v Prahe, sa mu rozžiaria oči: “To som nemohol nepočuť. „A když ne, dál mi běží smlouva v Ambri,“ dodá klidně.

Při zmínce, že Chicago zahájí sezonu říjnovým mačem proti Philadelphii v Praze, se mu rozzáří oči: „To jsem nemohl neslyšet. Super správa. “

Bol by to super debut.

Super zpráva.“

Byl by to super debut.

Next Post

Česká hitparáda v NHL: Pastrňák naberá formu, vrany nelapíte

Ide o výpočet najlepších akcií slovenských hokejistov v NHL za posledných sedem dní. Která se vám líbila nejvíce? Hlasujte v ankete. Hlasujte v anketě. Na novej akcie sa môžete pozrieť nižšie, sú zoradené abecedne podľa priezviska. Ondřej PalátSekvence nahrávek Hokejisti Tampy cez istý postup do play off nepoľavujú v úsilí […]
Česká hitparáda v NHL: Pastrňák naberá formu, vrany nelapíte