Almería – FC Sevilla: Zápas bez remízy: FC Sevilla

Kuko

Almería stále nemá na svojom konte ani jedno víťazstvo a z 38 kôl LaLigy uťala už 27. Domáci získali z rovnakého počtu remíz iba deväť bodov (0-9-18) pri celkovom skóre 25:55, čo z nich zároveň robí tím s najväčším počtom inkasovaných gólov. Odstup na prvú nesestupovú pozíciu narástol už na 15 bodov, čím sa Almería de facto stala prvým zostupujúcim tímom, hoci samozrejme stále existuje matematická nádej na záchranu.

Aj Sevilla je už dlhší čas pripútaná k ligovému suterénu. Vďaka zlepšeným výkonom v poslednom mesiaci sa však vzdialila od zóny zostupu. Hostia v predchádzajúcich šiestich kolách nazbierali 11 bodov (3-2-1) a poskočili na 14. miesto. Pred týždňom Sevilla zdolala Real Sociedad (3:2) a pri súčasnej forme bude právom dúfať, že z andalúzskeho derby s Almeriou si dovezie tri body.

Jediná prehra Sevilly od konca januára bola s vedúcim Realom Madrid, a to vonku s výsledkom 0:1, o ktorom Madridčania rozhodli až v posledných desiatich minútach. Sevilla by mala využiť svoju zlepšenú formu a získať ďalší bod na pôde posledného tímu tabuľky. Lepšie by však bolo poistiť si stávku na zápas bez remízy.

Odporúčanie: V prípade Sevilly je možné, že sa jej podarí vyhrať

Lazio – Udinese: 02

Tri prehry v posledných štyroch ligových zápasoch výrazne sťažili Laziu boj o európske poháre a začína sa vzďaľovať. Spokojnosť nepanuje ani v tábore Udinese, ktoré naposledy remizovalo so Salernitanou a na zónu zostupu má len jednobodový náskok.

Domáci idú do tohto kola so šesťbodovou stratou na šiestu Atalantu. Ďalšou komplikáciou pre trénera Maurizia Sarriho sú tri červené karty, ktoré jeho tím videl v súboji s AC Miláno. Na tento duel tak nemôže počítať s Pellegrinim, Guendouzim ani Marušičom, teda so stabilnými členmi základnej zostavy.

Už 15. remíza v tejto sezóne zmarila plány Udinese na zvýšenie náskoku na zostupové pásmo. Hostí navyše brzdí kartový trest, ale len pre jedného hráča (Ebosele), na druhej strane sa do obrany vracia Kristensen. Udinese by sa teraz za ďalšiu remízu pravdepodobne nehnevalo a pri tomto výsledku sa tu po 90 minútach skončili všetky tri predchádzajúce vzájomné zápasy.

Laziu chýbajú traja kľúčoví hráči kvôli kartovým trestom a začína naň doliehať tlak zo straty pohárových miest. Udinese v tejto sezóne nielenže remizovalo v 15 z 27 zápasov, ale dokázalo prekvapiť aj AC Miláno a Juventus vonku, keď na ich štadiónoch vyhralo 1:0.