POHĽAD: sparťanský sebadeštrukcie trvá. A môže byť aj horšie

Kuko
POHĽAD: sparťanský sebadeštrukcie trvá. A môže byť aj horšie

Porážka 0: 4 v Plzni je historicky najväčším debaklom. Hanbou!

Ale zároveň spravodlivým vysvedčením za diletantsky odvedenú prácu (nielen) v končiacej sezóne.

Výprask na západe Čiech dokumentuje, že súčasná Sparta nemá okrem mena vlastne nič.

Nemá jasno o tom, kto ju bude trénovať.

Nemá dohodnuté posily, ktoré by dávali nádej, že sa tím prečistí.
a nemá ani pevné základy, na ktorých by mohla vystavať novú éru a odstrihnúť sa od trapasov posledných mesiacov.

Dočasný kouč Michal Horňák iste hovoril vážne, keď v televízii po zápase burcoval: “Takto hrať nemôžeme. My sme predsa Sparta! ”

Ale tieto vety už fanúšikom znie lacno.Púšťa je jedným uchom dnu a druhým von, pretože v poslednej dobe je počuje – s trochou nadsadenia – každý druhý týždeň. Pritom problémy pretrvávajú.

Ťažko Sparte radiť, pretože si radiť nenechá. Už roky je nepoučiteľná a zatiaľ jej zrejme ani nedochádza, že stále môže byť aj horšie.

Vari nevidí, ako sa vytráca jej prestíž a kúzlo?

Veď už aj hráči, ktoré by rada priviedla, jej utekajú ku konkurencii, ktorá teraz ponúka lákavejšie vyhliadky.

Sparta chcela jabloneckeho Holes, ktorý zrejme skončí v Slavii. Páčil by sa jej liberecký útočník Kozák, ale aj ten má teraz bližšie do Edenu. A olomoucký záložník Kalvach, ktorý by sa na Letnej tiež mohol hodiť, vo štvrtok podpísal zmluvu v Plzni.

A kto bude Spartu trénovať?Zatiaľ to vyzerá, že ani na túto pozíciu sa nikto nehrnie. Skôr bolo angažmán na Letnej pre trénerov snom, teraz ho radšej dvakrát zváži, pretože okrem krásnych peňazí a práce v špičkovom zázemia sa za ním skrýva plno otáznikov.

Musí počítať s tým, že si nebudú robiť veci po svojom . Do práce im bude hovoriť hneď niekoľko nadriadených. A nedostanú čas na to, aby mohli plánovať dlhodobú víziu.

Takže logicky váhajú: Má to cenu?

Pritom z peňazí, ktoré už majiteľ Daniel Křetínský do klubu napumpoval, sa pokojne dal vybudovať tím, ktorý sa doma bude každý rok biť o titul a nestratí sa ani v Európe. Dávno už ho Sparta mohla mať, keby si vyjasnila, čo má kto v klube na starosti.Kto vyberá trénera, kto posily, kto rieši čisto športové stránku a kto finančné.

Křetínského futbal pohltil, získal dojem, že do neho prenikol, a možno
chápať, že keď do neho toľko investuje, chce mať veci pod kontrolou.

Ale tiež by si po trinástich rokoch bez Ligy majstrov a posledných piatich bez jedinej trofeje mohol všimnúť, že v modeli, ktorý nastavil, Sparta skrátka nefunguje.Len sa strápňujú, stráca renomé a ničí sa zvnútra.

A nožnice medzi ňou a českou špičkou sa už teraz nebezpečne roztvárajú.

Next Post

Stačí bod a hotovo. Slavia môže byť majstrom, jasnejšie bude aj o baráži

Definitívne rozuzlenie futbalovej ligy je blízko. Predposledný kolo nadstavby sa odohrá v dvoch dňoch: sobota patrí duelom v skupine o záchranu, nedeľa bitkám elitnej šestky o titul. Zotrvanie v najvyššej súťaži má isté Slovácko a pridať sa k nemu môže Opava, či Příbram. Slezanům dá istotu víťazstvo vo vzájomnom zápase, […]
Stačí bod a hotovo. Slavia môže byť majstrom, jasnejšie bude aj o baráži