Za výhru Smrček sľuboval zahrať Metallicu. Teraz chce prebudiť Znojmo

Kuko
Za výhru Smrček sľuboval zahrať Metallicu. Teraz chce prebudiť Znojmo

S Leošom Kalvoda, ktorý sa na lavičku mužstvá vrátil z pozície výkonného riaditeľa Znojma po necelých troch mesiacoch, vzal záchranárske práce na juhu Moravy do rúk Bohumil Smrček, do ktorého registra patrí aj výrok, že hráč by mal byť schopný hrať na hudobný nástroj.

“Pozrite sa na Petra Čecha. Hrá na bicie, vedia cudziu reč, má vystupovanie gentlemana. Vie prekonávať prekážky. Na ihrisku mu rozstrele hlavu, on si vezme tankistická helmu a ide chytať ďalej. Plno hráčov prekonáva nejaké ťažkosti, “podporuje Smrček svoju teóriu príkladom z praxe.

Ako hovorí, chcel si oddýchnuť od stresu, ktorý profesionálny futbal prináša.Preto rodák z Moravského Krumlova pracoval u mládeže, kde ho Kalvodova stimul zastihla.

“Nebol som z toho nadšený, a to aj z určitej trénerskej kolegiality,” pripomína, že narýchlo striedal odvolaného trénera Františka Šturma. “Nepotrebujem brať vážne svoje malé pochabé ja alebo si tu leštiť krídla. Viac ľudí mi ale povedalo, že to v Znojme potrebuje principiálnu zmenu, aby sa niečo urobilo. Aby hráči pred sebou videli inú tvár, počuli iný hlas. Mám k tunajšiemu futbalu vzťah, a tak sa mu pokúsim pomôcť, “podotkol Smrček.

V jednom zo svojich predchádzajúcich pôsobísk za vyhraný zápas sľúbil v kabíne zabrnkat na gitaru hit Nothing Else Matters od skupiny Metallica. “A to nie je sranda sa naučiť,” hlási.

Vo Znojme zatiaľ nesľúbil nič.S Kalvoda minulý víkend doviedli Znojmo k remíze v Sokolove, stále však platí, že ich tím má k zostupu do MSFL bližšie než k udržaniu. S Táborská má síce rovnaký počet bodov, ale horšie vzájomné zápasy. Ak priamy konkurent v boji o zotrvanie v druhej lige nezaváha, spadne Znojmo.

Odraziť túto bezprostrednú hrozbu sa tím pokúsi zajtra doma s Vítkovice, a keď sa to podarí, pôjde za týždeň s nádejou do Varnsdorfe.

“Je potrebné v hráčoch vybudiť zodpovednosť. Je tu veľa cudzincov. Chcem, aby vedeli, že to, o čo sa hrá, je pre klub nesmierne dôležité, “uvedomuje si Smrček, že hecovanie hraním na gitaru musí ísť v súčasnosti stranou. “Niekedy stačí jedno slovo, jedno gesto. Ukážete hráči na prstoch Viktorku, povzbudíte ho. Ono ho to povznesie, “plánuje.Nastúpil tak narýchlo, že do Sokolova cestoval až v deň zápasu, o deň neskôr ako mužstvo. Vie, že za posledné tri kolá už môže zmeniť hlavne psychiku hráčov. Na systematický tréning nie je čas.

“Toto alibi k sebe ani k hráčom ale púšťať nechcem,” bráni zároveň svoje snaženie. “Chcem, aby sa hráči zaoberali tým, čo je tu a teraz. Čo v sekunde premárniš, večnosť nevráti. Čas nie je brat môjho srdca. Ide o to dostať z hráčov maximum, čo v nich je, “plánuje Smrček.

Verí, že bod zo Sokolova môže byť odrazovým mostíkom k záchrane. “Klobúk dole, ako to tam mančaft v ťažkých podmienkach zvládol,” obzerá sa.Nad tým, či svoj potenciál Znojmo na jar naplnilo, alebo sú jeho hráči leniví a málo bojovní, ako si povzdychol krátko pred svojím odvolaním Šturma, nechcel polemizovať. “Som tu štyri hodiny aj s cestou,” povedal s nadsádzkou. “Na nás (s Kalvoda) je, aby koniec odmakali. Šturma môže mať pravdu, ale ja som v Sokolove posun videl, “povedal.

Next Post

POHĽAD: sparťanský sebadeštrukcie trvá. A môže byť aj horšie

Porážka 0: 4 v Plzni je historicky najväčším debaklom. Hanbou! Ale zároveň spravodlivým vysvedčením za diletantsky odvedenú prácu (nielen) v končiacej sezóne. Výprask na západe Čiech dokumentuje, že súčasná Sparta nemá okrem mena vlastne nič. Nemá jasno o tom, kto ju bude trénovať. Nemá dohodnuté posily, ktoré by dávali nádej, […]
POHĽAD: sparťanský sebadeštrukcie trvá. A môže byť aj horšie