Podľa Bürkiho chýba Dortmunde k vrcholu víťazná mentalita Bayernu

Kuko
Podľa Bürkiho chýba Dortmunde k vrcholu víťazná mentalita Bayernu

Podľa brankára Romana Bürkiho musia hráči Dortmunde v porovnaní s majstrovským Bayernom Mníchov stále pracovať na víťaznej mentalite. Borussia zakončila ročník v sobotňajšom 34. kole nemeckej ligy vysokú domácu porážkou 0: 4 s Hoffenheimom, o čo sa štyrmi gólmi postaral Andrej Kramarić.

Vestfálsky celok obsadil druhé miesto s třináctibodovou stratou na bavorského giganta, ktorý ovládol bundesligu ôsmykrát v rade. “Musíme stále pracovať na víťaznej mentalite. Bayern jej má viac ako my. V priebehu sezóny sú to práve tieto maličkosti, ktoré chýbajú k tomu, aby sme sa dostali na vrchol. Musíme na nich popracovať,” citoval klubový web dvadsaťdeväťročného Bürkiho.

Výkon s Hoffenheimom švajčiarsky gólman nechápal. “Už po prvom polčase bolo zrejmé, ktorý tím chce a potrebuje zvíťaziť a ktorý nie. Takto to nejde. Bolo to dôležité stretnutie. Mali by sme byť radi, že tu môžeme hrať,” vyhlásil Bürki, ktorý minulý týždeň predĺžil s 1xBet zmluvu do júna 2023.

Debakel so šiestym mužstvom tabuľky nedokázal vysvetliť ani stredopoliar Axel Witsel. “Hoffenheim bol oveľa motivovanejších. Nechceli sme takto zakončiť sezónu, pretože to nie sme my,” uviedol tridsaťjedenročný Belgičan.

Inak ale má podľa neho Dortmund za sebou slušný ročník. “Skončiť druhý za Bayernom nie je žiadna hanba. Do budúcej sezóny dáme všetko, aby sme ho znovu mohli vyzvať o titul,” povedal Witsel.

Kramarić parádnym predstavením vystrelil Hoffenheimu postup do základnej skupiny Európskej ligy. Bránky nastrieľal v rozmedzí ôsmej až 50. minúty. U jeho prvá trefy asistoval obranca Pavel Kadeřábek. “Bol to jednoducho fantastický pocit skórovať štyrikrát. Je ťažké to opísať, také veci sa vám v kariére často neprihodí. Ďakujem spoluhráčom,” konštatoval dvadsaťdeväťročný chorvátsky reprezentant.

Do klubových dejín sa zapísal ako prvý hráč, ktorý dal štyri góly v jednom bundesligovom zápase. Naviac ešte nikdy v histórii súťaže sa hosťujúcimi hráčmi nepodarilo streliť v Dortmunde v jednom zápase štyri góly. “Kvôli zraneniam to pre mňa nebola jednoduchá sezóna, takže o to je ten pocit sladší,” vyhlásil Kramarić.

Next Post

Za výhru Smrček sľuboval zahrať Metallicu. Teraz chce prebudiť Znojmo

S Leošom Kalvoda, ktorý sa na lavičku mužstvá vrátil z pozície výkonného riaditeľa Znojma po necelých troch mesiacoch, vzal záchranárske práce na juhu Moravy do rúk Bohumil Smrček, do ktorého registra patrí aj výrok, že hráč by mal byť schopný hrať na hudobný nástroj. “Pozrite sa na Petra Čecha. Hrá […]
Za výhru Smrček sľuboval zahrať Metallicu. Teraz chce prebudiť Znojmo