United majú trénera na plný úväzok, Solskjaer dostal trojročnú zmluvu

Kuko
United majú trénera na plný úväzok, Solskjaer dostal trojročnú zmluvu

“Som nadšený, že mi klub dal šancu, aby som ho viedol dlhodobo. Doufám, že budeme nadále našim fanouškům přinášet úspěchy, které si zaslouží,“ řekl Solskjaer klubovému webu.

Pětačtyřicetiletý Nor je v United od prosince, v jeho polovině nahradil odvolaného Josého Mourinha. Prišiel z domovského Molde, do ktorého sa mal po sezóne vrátiť. Přišel z domovského Molde, do kterého se měl po sezoně vrátit. A Manchester mal medzitým nájsť plnohodnotného trénera.

K tomu nakoniec nemusel vynaložiť prehnané úsilie.

Solskjaer sa od nástupu do prechodnej funkcie darilo snáď všetko, na čo siahol. A Manchester měl mezitím najít plnohodnotného trenéra.

K tomu nakonec nemusel vynaložit přehnané úsilí.

Solskjaerovi se od nástupu do přechodné funkce dařilo snad vše, na co sáhl. Na úvod výhra 5: 1 v Cardiffe, prvá ligová porážka až v marci s Arsenalom, medzi tým séria dvanástich stretnutie bez bez prehry, nečakaný postup do štvrťfinále Ligy majstrov cez Paríž St.Na úvod výhra 5:1 v Cardiffu, první ligová porážka až v březnu s Arsenalem, mezi tím série dvanácti utkání bez bez prohry, nečekaný postup do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Paris St. Germain sa zdecimovaným tímom.

Ako jedna z klubových legiend si veľmi ľahko získal sympatie fanúšikov aj hráčov v kabíne, vyčistil negatívnu atmosféru, ktorú po sebe Mourinho zanechal. Vrátil klíčovou roli Pogbovi, mužstvo pod jeho vedením začalo dávat víc branek – v devatenácti utkáních jich nastřílelo 40.

„Výsledky mluví samy za sebe. A nielen výkony a výsledky, Ole priniesol veľké skúsenosti ako hráč i tréner v spojení s odhodlaním dať šancu mladým a pochopením pre kultúru klubu, “uviedol výkonný podpredseda United Ed Woodward. „To vše pro nás znamená, že je tím pravým mužem, který povede Manchester United vpřed,“ dodal.

Obrovskou radost ze stálého angažmá má pochopitelně také Solskjaer, který mezi roky 1996 až 2007 během hráčské kariéry nastřílel za United 126 gólov vo 366 štartoch. United 126 branek ve 366 startech.

“Bola pre mňa česť byť hráčom Manchestru United a potom tu aj začať trénerskú kariéru.

„Byla pro mě čest být hráčem Manchesteru United a pak tu i začít trenérskou kariéru. Posledných pár mesiacov bola fantastická skúsenosť a chcem všetkým trénerom, hráčom a ľuďom z realizačného tímu poďakovať za doteraz odvedenú prácu, “dodal niekdajší útočník, ktorý v rokoch 2008 až 2011 viedol rezervný tím United.

Najúspešnejší klub anglickej histórie momentálně v lize bojuje o čtvrté místo, které znamená postup do Ligy mistrů. Na piatej priečke strácajú United dva body na štvrtý Arsenal a o bod viac na tretí Tottenham. Na páté příčce ztrácejí United dva body na čtvrtý Arsenal a o bod víc na třetí Tottenham. O bod za sebou majú Chelsea.

O bod za sebou mají Chelsea.

Next Post

Divoká výhra Washingtonu: Bookerovu 50 a Satoranského rekordy na čiare

<img ” src=”https://1gr.cz/fotky/idnes/19/033/cl6/TEN7a48a1_97618cbe8df84bde93027774e0903db4_0.jpg” style=”display:none”> Mladý kanonier Devin Booker si posmech vyslúžil už za pondelňajších 59 bodov, jeho tím totiž zároveň podľahol Utahu o 33 bodov. O dva dny později si teprve dvaadvacetiletý Booker zapsal padesátku znovu (v kariéře potřetí, před dvěma lety vysázel 70 bodů) – ale i proti Washingtonu […]
Divoká výhra Washingtonu: Bookerovu 50 a Satoranského rekordy na čiare