Francúz Ogier sa chce na korzickom asfalte vrátiť do čela MS

Kuko
Francúz Ogier sa chce na korzickom asfalte vrátiť do čela MS

Tridsaťpäťročný Francúz v domácom prostredí už dvakrát vyhral, ​​najrýchlejší bol aj vlani. O třetí triumf ale bude usilovat opět s jiným vozem. V roku 2016 bol najrýchlejší sa špeciálom Volkswagen Polo R WRC, vlani sadal do Fordu Fiesta WRC a tento rok háji farby továrenského tímu Citroën.

“Tento rok sa bude pretekať na zmenené trati, čo som ale zažil aj v minulosti, V roce 2016 byl nejrychlejší se speciálem Volkswagen Polo R WRC, loni usedal do Fordu Fiesta WRC a letos hájí barvy továrního týmu Citroën.

„Letos se bude závodit na pozměněné trati, což jsem ale zažil i v minulosti, kedy sme sa museli vyrovnať s novými etapami. kdy jsme se museli vyrovnat s novými etapami. A to mi vyhovuje, “povedal Ogier. A to mi vyhovuje,“ řekl Ogier. “Dodá to trochu stresu a adrenalínu do rely. „Dodá to trochu stresu a adrenalinu do rallye. A vďaka tomu môžu byť odstupy medzi jazdcami o trochu väčší ako obvykle, “uviedol šesťnásobný svetový šampión.

Korzická rely je označovaná tiež ako rallye 10.000 začiatok.A díky tomu mohou být odstupy mezi jezdci o trochu větší než obvykle,“ uvedl šestinásobný světový šampion.

Korsická rallye je označována také jako rallye 10.000 začátek. V kombinácii s novými úsekmi bude veľa záležať na rozpisu a príprave posádok pred štartom. „Když jsou erzety nové pro všechny, vždy záleží na tom, kdo jak odvede dobrou práci před rallye a pak má dostatečnou důvěru ve své tempo,“ podotkl Ogier.

Tänak ještě na Korsice nevyhrál, loni tam však byl druhý a za Ogierom zaostal o 36 sekúnd. druhý a za Ogierem zaostal o 36 sekund. Aj preto Estónec verí, že bude konkurencieschopný aj tento rok. I proto Estonec věří, že bude konkurenceschopný i letos. “V minulosti bola Korzika rallye, s ktorou som asi najviac bojoval. „V minulosti byla Korsika rallye, s kterou jsem asi nejvíce bojoval. Vlani som tu ale pri prvom štarte s Toyotou mal dobré tempo, “uviedol Tanaka, ktorý má v priebežnom poradí MS pred Ogierom náskok štyroch bodov.

Čiernym koňom rely by mohol byť skúsený Francúz Sébastien Loeb, ktorý si v Loni jsem zde ale při prvním startu s toyotou měl dobré tempo,“ uvedl Tänak, jenž má v průběžném pořadí MS před Ogierem náskok čtyř bodů.

Černým koněm rallye by mohl být zkušený Francouz Sébastien Loeb, který si v rokoch 2005 až 2008 pripísal štyri výhry v rade.letech 2005 až 2008 připsal čtyři výhry v řadě. Tento rok ho čaká tretí štart s Hyundaiom i20 Coupe WRC.

“Je to skvelé miesto pre rallye, a pretože sa ide vo Francúzsku, má pre mňa zvláštnu atmosféru. Je to extrémně technická soutěž s různými povrchy silnic, někdy i s hrbolatými místy. A s neustále sa zvyšujúcimi rýchlosťami, “uviedol Loeb, ktorý na Korzike od posledného triumfu štartoval len raz. A s neustále se zvyšujícími rychlostmi,“ uvedl Loeb, který na Korsice od posledního triumfu startoval jen jednou. Vlani bol po problémoch v úvode až štrnásty.

Účastníci rallye sa musia pripraviť aj na nevyspytateľné počasie. Loni byl po problémech v úvodu až čtrnáctý. Podľa bookmakra Bet 365, Ogier je hlavným favoritom na získanie svetového titulu

Účastníci rallye se musejí připravit i na nevyzpytatelné počasí. “Môže to byť podstatný faktor. „Může to být podstatný faktor. V horách niekedy prší, ale na pobreží je zase sucho, “povedal Loeb pred štartom.V horách někdy prší, ale na pobřeží je zase sucho,“ řekl Loeb před startem. A hneď pri zoznamovacích jazdách to on aj ďalší pretekári poznali, keď v horách prekvapil sneh.

Next Post

Vo Švajčiarsku zbieral ocenenia, Chicago mu chce dať šancu. Chytne ji Kubalík?

Prvý český hokejista, ktorý ovládol bodovanie švajčiarskej ligy, by v budúcej sezóne mohol Ambri-Piotta vymeniť za zámoria. Práva na Kubalík pred pár týždňami získalo Chicago. A generální manažer klubu Stan Bowman potvrdil, že s ním pro příští sezonu počítá. “Očakávame, že budúci rok bude v našom tíme. „Očekáváme, že příští […]
Vo Švajčiarsku zbieral ocenenia, Chicago mu chce dať šancu. Chytne ji Kubalík?