Skvelý Pastrňák hetrikom a dvoma asistenciami zažiaril proti Rangers

Kuko

České duo David Pastrňák (19:32, 3 + 2, +2, 5 striel) – David Krejčí (17:41, 0 + 2, +2, 1 strela) ovládlo stredajší zápas medzi Bostonom a Rangers. Na výhre domácich Bruins 6: 3 sa oba dohromady podieľali siedmimi bodmi a obsadili posty prvej a druhej hviezdy zápasu. Na výhře domácích Bruins 6:3 se oba dohromady podíleli sedmi body a obsadili posty první a druhé hvězdy utkání. Vo výpočte najlepších hráčov je ako tretia doplnil ešte autor troch prihrávok Brad Marchand.

Piatich zápisy si Pastrňák vytvoril svoje nové osobné maximum v NHL, stalo sa tak v piatom štarte (počas danej série nazbieral úctyhodných 11 bodov, 5 Ve výčtu nejlepších hráčů je jako třetí doplnil ještě autor tří přihrávek Brad Marchand.

Pěti zápisy si Pastrňák vytvořil své nové osobní maximum v NHL, stalo se tak v pátém startu (během dané série nasbíral úctyhodných 11 bodů, +6) po nedávnej 16zápasové absencii spôsobenej zranením palca ľavej ruky.

“po tak dlhej pauze mi to určite pomôže.+6) po nedávné 16zápasové absenci způsobené zraněním palce levé ruky.

„Po tak dlouhé pauze mi to určitě pomůže.”,null,null,0]],null,”csNa začiatku to pre mňa rozhodne nebolo ľahké, “povedal zámorským novinárom 22-ročný rodák z Havířova, ktorý tento rok nastrieľal už tri z celkových štyroch hetrik kariéry v NHL. Během jedné sezony se za Boston třikrát takto blýskl naposledy Cam Neely v ročníku 1993/94.

S priebežnými 36 gólmi si “Pasta” navyše stanovil nové osobné maximum sezóny (vlani to dotiahol na 35 zásahov o ďalší rok staré dal 34 gólov) a preskočil aj parťáka Marchand (34 gólov) na čele klubovej tabuľky strelcov

S průběžnými 36 trefami si „Pasta“ navíc stanovil nové osobní maximum sezony (loni to dotáhl na 35 zásahů o další rok zpátky dal 34 branek) a přeskočil i parťáka Marchanda (34 gólů) na čele klubové tabulky střelců.

Svoju gólovú show Pastrňák rozbehol v 3. minúte, keď ranou bez prípravy z ľavého kruhu využil presilovú hru. .

Svou gólovou show Pastrňák rozjel ve 3. minutě, když ranou bez přípravy z levého kruhu využil přesilovou hru. V 30. minúte slávil druhýkrát, keď ho z brejku 2 na 1 pred odkrytú bránou uvoľnil krajan Krejčí – 2: 1 pre Boston.V 30. minutě slavil podruhé, když jej z brejku 2 na 1 před odkrytou bránou uvolnil krajan Krejčí – 2:1 pro Boston.”,null,null,0]],null,”csObaja českí útočníci potom asistovali pri poistky Jakea DeBruska z 44. minúty.

Keď potom vzápätí Ryan strom dostal Rangers späť do kontaktu, vzal si hlavné slovo opäť Pastrňák. Běžela 53. minuta a Boston měl další početní výhodu.”,null,null,0],Obranca Torey Krug namazali Pastrňák na jeho stanovišti na ľavom kruhu a jeho bomba bez prípravy skončila zase v sieti Henrika Lundqvista – 4: 2. Obránce Torey Krug namazal Pastrňákovi na jeho stanovišti na levém kruhu a jeho bomba bez přípravy skončila zase v síti Henrika Lundqvista – 4:2.”,null,null,0],Piaty bod na konto slovenského lídra súťaže pribudol v 57. minúte po prihrávke u trefy Patrice Bergeron. Pátý bod na konto českého lídra soutěže přibyl v 57. minutě po přihrávce u trefy Patrice Bergerona.

Nedisciplinovanosť Rangers potrestal navyše v 58. minúte aj Charlie McAvoy – 6: 2.

Nedisciplinovanost Rangers potrestal navíc v 58. minutě i Charlie McAvoy – 6:2.”,null,null,0],Posledné slovo ale patrilo hosťom s Filipom chytili (16:07, +/-: 0, 3 strely) v zostave, v čase 59:56 kozmeticky upravil skóre Mika Zibanejad.

Hokejisté Philadelphie dokázali na domácom ľade zdolať Toronto . dokázali na domácím ledě udolat Toronto. Nad kanadským celkom uspeli 5: 4 po samostatných nájazdoch, v ktorých sa ako jediný presadil v piatej sérii domácej útočník Sean Couturier. Mezi neúspěšné exekutory se ve druhé dvojici zařadil i domácí Jakub Voráček (21:22, -1, 2 střely).

Vstup do řádné hrací doby měli lepší favorizovaní hosté, když se v zahajovací třetině prosadili Connor Brown a”,null,null,0],NaZemi Kadri. Nazem Kadri.”,null,null,0],V druhej dvadsaťminútovke ale Flyers vývoj tromi zásahmi otočili. Ve druhé dvacetiminutovce ale Flyers vývoj třemi zásahy otočili.”,null,null,0],Medzi strelca sa zapísal aj slovenský obranca Radko Gudas (19:22, 1 + 0, -1, 2 strely). Mezi střelce se zapsal i český obránce Radko Gudas (19:22, 1+0, -1, 2 střely).”,null,null,0],Svojou štvrtou trefou sezóny v 29. minúte vyrovnával priebežné skóre na 2: 2 po tom, čo sa jeho rana od modrej čiary schovala brankári Frederikovi Andersenovi za cloniaci hráča.

V treťom dejstve potom Maple Leafs na dvakrát zrovnali. Svou čtvrtou trefou sezony v 29. minutě vyrovnával průběžné skóre na 2:2 poté, co se jeho rána od modré čáry schovala brankáři Frederiku Andersenovi za clonící hráče.

Ve třetím dějství pak Maple Leafs nadvakrát srovnali. V 42. minúte dorážkou svojej vlastnej strely uspel Auston Matthews a následnú trefu Ryana Hartmana vymazal v 52. minúte William Nylander. I přes výhru Flyers s 82 body ze druhé příčky pod čarou postupu Východní konference mají jen teoretickou šanci na play off, Toronto je naopak s bezpečným odstupem a 97 body na třetí příčce Atlantické divize.

Hostující útočník Patrick Marleau nastoupil k svojmu 1 652. stretnutie kariéry a vyrovnal tak na piatej priečke historickej tabuľky štartov Marka Recchiho.

v súboji tímov z postupových pozícií tabuľky Západnej konferencie sa v stredu pomerili prvá Calgary s držiteľom ke svému 1 652. utkání kariéry a vyrovnal tak na páté příčce historické tabulky startů Marka Recchiho.

V souboji týmů z postupových pozic tabulky Západní konference se ve středu poměřilo první Calgary s držitelem divoké karty Dallasom . divoké karty Dallasem.”,null,null,0],V stretnutí chudobnom na góly si nakoniec chudý výsledok 1: 2 odviezli hosťujúci Stars vďaka dvom využitým přesilovkám.V utkání chudém na góly si nakonec hubený výsledek 1:2 odvezli hostující Stars díky dvěma využitým přesilovkám. Gólmana Davida Ritticha, ktorý kryl 21 z 23 striel, prekonali v závere prvej tretiny Alexander Radulov a v 53. minúte ešte Miro Heiskanen.

U 11. trefy sezony finského zadáka, která nakonec byla tou rozdílovou, si asistenci připsal i český centr Radek Faksa (15:46, 0+1, +/-: 0, 2 střely).”,null,null,0],Posledné slovo zápasu patrilo t.j. Poslední slovo utkání patřilo T.J.”,null,null,0],Brodiemu, ktorý až v 59. minúte vymazal nulu na konte domácich. Brodiemu, jenž až v 59. minutě vymazal nulu na kontě domácích. To už v bráne Dallase stál Anton Chudobín, ktorý počas druhej tretiny nahradil zraneného Bena Bishopa.To už v bráně Dallasu stál Anton Chudobin, jenž během druhé třetiny nahradil zraněného Bena Bishopa. Výhru za Stars slávil aj bek Roman Polák (21:14, +/-: 0), domáci útočník Michael Frolík (14:43, +/-: 0, 2 strely) sa tentoraz bodovo nepresadil.

Next Post

Winter Classic sa snehom aj tučniakov. Crosby žasl, Voráček litoval šancí

Zámorská NHL ukázala svetu ďalší hokejový sviatok. Winter Classic mezi Pittsburghem a Philadelphií (4:2) nabídlo parádní podívanou, kterou na fotbalovém stadionu Pittsburgh Steelers z NFL sledovalo 67 318 diváků. Tí sa dočkali radu šancí, tvrdých súbojov i sneženie. Ti se dočkali řady šancí, tvrdých soubojů i sněžení. Obaja rivali si […]