Volejbalisti Brna môžu do baráže, ich súper hrozí súdom

Kuko
Volejbalisti Brna môžu do baráže, ich súper hrozí súdom

Nastúpiť proti Benátkam nad Jizerou – poslednému celku extraligy – môžu Brňany vďaka tomu, že volejbalový zväz uznal ich argumentáciu, že extraligový a prvoligový tím z Brna nemajú majetkovo ani funkcionárskej nič spoločné.

“Odovzdali sme Brnom dodané podklady naší legislativní komisi, která po posouzení materiálů ověřila, že extraligové Brno a prvoligové Brno jsou dva oddělené subjekty.  Tým pádom je všetko v poriadku a Brno ako víťaz 1. ligy môže hrať baráž, “oznámil Marek Pakosta, predseda českého volejbalu.

Baráž začína budúci víkend v Benátkach.Tím pádem je všechno v pořádku a Brno jako vítěz 1. ligy může hrát baráž,“ oznámil Marek Pakosta, předseda českého volejbalu.

Baráž začíná příští víkend v Benátkách.”,null,null,0]],null,”csPo verdikte, ktorý to umožnil, panuje v Brne spokojnosť.

“Pochybnosti som nemal, poriadky poznám,” podotkol brnenský manažér Martin Gerža, ktorý s nápadom posilniť v Brne prvoligový tím na úkor extraligového a pokúsiť sa s ním vyhrát 1. ligu přišel.

Oba subjekty, hrajúci pod jednou strechou, trénované rovnakým trénerom a za pendlovanie radu rovnakých hráčov, od seba s dostatočným predstihom oddelil tak, aby nešlo o klasické “áčko” a “béčko” jedného klubu.

Oba subjekty, hrající pod jednou střechou, trénované stejným trenérem a za pendlování řady stejných hráčů, od sebe s dostatečným předstihem oddělil tak, aby se nejednalo o klasické „áčko“ a „béčko“ jednoho klubu.

Práve o to zväzové legislatívnej komisii išlo.

Právě o to svazové legislativní komisi šlo.  Posudzovala prípadnú majetkovú a štatutárne previazanosť. Posuzovala případnou majetkovou a statutární provázanost.  Tú nenašiel. Tu nenašla. “Pendlovanie hráčov je po splnení poriadkov možné rovnako ako v iných športoch.„Pendlování hráčů je po splnění řádů možné stejně jako v jiných sportech. Aj v tomto smere je v Brne všetko v poriadku, “dodal Pakosta.

Benátky nesúhlasí s tým, že zväzová komisia rozhodla správne. „Ty kluby jsou provázány osobnostně i majetkově, veřejně vystupují jako jeden klub, třeba i při výstupech na Facebooku.  Všetci vieme, že ide o jedno družstvo, “búria sa Vladimír Němeček, predseda klubu z Benátok nad Jizerou.

S predstihom signalizoval, že by sa ako predseda zainteresovaného klubu mohol obrátiť na civilný súd, ale uznáva, že Všichni víme, že jde o jedno družstvo,“ bouří se Vladimír Němeček, předseda klubu z Benátek nad Jizerou.

S předstihem signalizoval, že by se jako předseda zainteresovaného klubu mohl obrátit na civilní soud, ale uznává, že  na to nebude do baráže dosť času. na to nebude do baráže dost času. Avšak boja sa nevzdáva. Nicméně boje se nevzdává. “Zatiaľ mám osobný pocit, že (ľudia na zväze) robia všetko pre to, aby Brno mohlo baráž hrať. „Zatím mám osobní pocit, že (lidé na svazu) dělají vše pro to, aby Brno mohlo baráž hrát.  My každopádne chceme extraligu zachrániť. My každopádně chceme extraligu zachránit. Takže sa na baráž pripravíme a môžeme pokojne vyhrať.Takže se na baráž připravíme a můžeme klidně vyhrát. Ale ak prehráme, budeme to riešiť súdne, “sľubuje.

Nie je to posledná nezodpovedaná otázka tohto zamotaného príbehu. V mlze zůstává to, jak by v Brně činovníci postupovali dál, kdyby se jejich celku podařilo postoupit.  “V tejto chvíli to komentovať neviem,” povedal Gerža. „V tuto chvíli to komentovat neumím,“ řekl Gerža. Hovorí sa o predaji extraligy inam, napríklad Beskydům. Mluví se o prodeji extraligy jinam, například Beskydům.

 

Next Post

Jindřichův Hradec čaká na ceste za postupom do baráže Plzeň

Jindřichohradecka klub vyhlásil po páde do prvej ligy jasný cieľ, ktorým je okamžitý návrat do NBL, teda najvyššej basketbalovej súťaže v Česku. Svůj úkol zatím plní suverénně, základní části prošel bez porážky a v nadstavbě zaváhal pouze dvakrát, s Prostějovem a Olomoucí. V sezoně posílali Hradečtí své hráče na hostování […]
Jindřichův Hradec čaká na ceste za postupom do baráže Plzeň